Naše provozovny jsou i nadále otevřeny. Nosíme respirátory a pravidelně dezinfikujeme. Aktuální otevírací dobu najdete ZDE.

Sluneční brýle a podzim jsou vždy dobrý nápad

Sluneční brýle a podzim jsou vždy dobrý nápad

 

Kvalitní sluneční brýle nejsou doménou jen letních měsíců. Sluneční brýle chrání váš zrak během celého roku.

 

Sluneční brýle v podzimním období působí jako osvěžení a dodají šmrnc celému outfitu. Kromě toho však stále plní ochrannou funkci a náš zrak udržují v bezpečí. Riziko vystavení UV záření je během podzimu stejné jako v létě. Odraz paprsků od vodní hladiny či vyleštěné karosérie auta je pro oči stejně nebezpečný. Nemalou roli při ochraně zraku hraje i postavení slunce na obloze. V podzimním období je položené níže, a tak má mnohem přímější cestu k očím a vliv UV záření se tak několikanásobně zvyšuje.

 

Sluneční brýle a podzim jsou vždy dobrý nápad | FOKUS oční optika

 

Polarizační sluneční brýle a kontaktní čočky

Podzimní slunce září jasněji než to letní. Zrak je zranitelnější a náchylnější k oslnění. Vhodnou volbou je nošení polarizačních kontaktních čoček nebo slunečních brýlí. Ať je tedy počasí venku jakékoliv, sluneční brýle byste měli mít vždy po ruce.

 

UVA a UVB paprsky jsou přítomny po celý rok

Pravděpodobně jste to už stokrát slyšeli, ale škodlivé UVA a UVB paprsky pronikají do očí i během podzimu. Kvalitní sluneční brýle jsou však dobrou ochranou i před jinými povětrnostními podmínkami, které se zejména na podzim často mění.

 

Kvalitní sluneční brýle nikdy neomrzí

Trendy se mění, kvalita zůstává věčná. Sluneční brýle jsou vzorem vašeho vkusu, ale i ukázkou toho, jak se staráte o své zdraví. Nošením brýlí redukujete syndrom suchého oka, namáhání očí i bolesti hlavy. I během podzimu by tak sluneční brýle měly být vaší výbavou na všech cestách.

Odebírejte naše novinky

Dále by vás mohlo zajímat

Zrakopedie

Dioptrické brýle pro sportovce

Ve FOKUS se nám daří rozšiřovat nabídku pro všechny, kteří řeší potřebu lépe vidět. Nyní nově nabízíme špičkové modely sportovních brýlí, které splňují opravdu náročná…