Naše provozovny jsou i nadále otevřeny. Nosíme respirátory a pravidelně dezinfikujeme. Aktuální otevírací dobu najdete ZDE.

Filtr modrého světla ochrání váš zrak i zdraví

Věděli jste, že očím viditelné spektrum barev začíná u fialové a pokračuje přes modrou, zelenou, žlutou a oranžovou až k červené, takže barvy duhy. A některé barvy z tohoto spektra jsou našim očím příjemnější a jiné ne.

Modro-fialové světlo je součástí duhy a najdeme ho úplně všude, ve slunečním záření, v LED osvětlení, na displejích mobilních telefonů, počítačů i v televizi. Všichni, kteří nyní používají moderní zobrazovací technologie na denní bázi, ať už při práci, online vyučování nebo ve volném čase, jsou tomuto světlu vystaveni více, což může ovlivňovat jejich spánek i další biologické rytmy života. Modro-fialové světlo je totiž přirozeně nejvíce viditelné ráno a dopoledne a s postupujícím dnem se vytrácí a nastupují barvy z teplejšího spektra, které nás uklidňují a připravují na spánek. Je třeba myslet na ochranu očí resp. zdraví našich očí po celý den i při používání elektroniky.

Naši oční specialisté ve FOKUS doporučují používat při práci s elektronickými zařízeními brýle s modrým filtrem, které dokážou odrazit škodlivé části, ale propustí tu část modrého světla, která je pro naše tělo prospěšná. Ačkoliv zatím třeba nepotřebujete dioptrické brýle, tak si můžete koupit brýle s modrým filtrem i bez dioptrií (tzv. planky). Zeptejte se svého očního specialisty na brýle s modrým filtrem, vždy vám vybere tu nejlepší variantu, která bude vhodná jak pro vaše oči, tak i peněženku.

 

Prvním krokem k perfektnímu zraku je odborné vyšetření u našich očních specialistů na kterékoli pobočce FOKUS. Objednejte se ONLINE a vyberte si místo a čas, které Vám nejlépe vyhovuje.

 

Objednat vyšetření zraku

Odebírejte naše novinky

Dále by vás mohlo zajímat

Zrakopedie

Dioptrické brýle pro sportovce

Ve FOKUS se nám daří rozšiřovat nabídku pro všechny, kteří řeší potřebu lépe vidět. Nyní nově nabízíme špičkové modely sportovních brýlí, které splňují opravdu náročná…