Fotochromatické brýle (nejen) pro cyklisty

Fotochromatické brýle (nejen) pro cyklisty

Jednou z výhod práce pro největší tuzemskou síť FOKUS oční optika je například to, že si můžete vyzkoušet doslova na "vlastní oči" nejnovější modely dioptrických a slunečních brýlí. Naše mladá a energická manažerka nákupu Denisa totiž velmi často přinese do naší centrály ukázat vzorky novinek, které budeme uvádět na český trh.

Kontaktní čočky jsou relativně velmi snadnou a dostupnou možností, jak korigovat oční vadu bez použití dioptrických brýlí. Jsou výbornou alternativou například pro sportovce, ale také pro osoby, které brýle prostě nechtějí nosit. Kontaktní čočky slouží především ke korekci očních vad jako je krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus a presbyopie, mohou mít ovšem také ochrannou funkci (při některých očních onemocněních) či funkci kosmetickou, barevné čočky totiž dovedou změnit barvu i tvar duhovky. Kontaktní čočky se liší i podle délky nošení, tedy jak dlouho lze jeden pár čoček nosit, než je musíte vyměnit.

Na konci minulého měsíce mi Denisa doporučila vyzkoušet brýle značky ADIDAS Sport eyewear, které jsou vybaveny fotochromatickými polykarbonátovými zorníky. Technologie samozatmavovacích čoček VARiO je dnes jednou z nejpokročilejčích technologií na trhu. Základní zabarvení této fotochromatické technologie začíná na úplně čirém vidění, proto můžete tyto zorníky používat i pro jízdu v noci.

Polorámový model zonyk aero PRO, který jsem měl možnost vyzkoušet, byl vybaven polykarbonátovými zorníky LST BRIGHT VARiO PURPLE MIRROR, jež kombinují více funkcí a jež začínají na kategorii 1 a zatmaví se až do kategorie 3.

Technologie LST (Light stabilizing technology) zlepšuje kontrast, podporuje přirozené vnímání barev a stabilizuje intenzitu světla na oku příjemnou úroveň. Funkce BRIGHT pak napomáhá rozjasňování barev, to jsem poprvé ocenil již koncem června, když jsem jel již podruhé v životě bikemaraton Drásal. Bylo větší vedro, slunečno a prašno než vloni, navíc některé sjezdy končily krkolomně v lese, takže novinka na nose od ADIDASu mi několikrát doslova zachránila život.

Využijte právě nyní v prodejnách FOKUS Optik slevu 35 % na všechny  sluneční brýle! Členové FOKUS Optik klubu mohou získat v rámci této akce až 50 % slevu

Jako náruživý cyklista jsem si tyto nové brýle vyzkoušel i o minulém víkendu, tentokrát na 80kilometrovou trasu po silnicích v okolí Prahy. Od kolegyně jsem již věděl, že fotochromatické brýle se vyznačují tím, že by měly rychle reagovat na aktuální světelné podmínky, takže v intenzivním světle tmavnou a naopak při nižší světelné intenzitě se mění až na čiré.

A skutečně to fungovalo, dokonce lépe, než jsem očekával. I když jsem vjel při sjezdu relativně velkou rychlostí do polostínu, projasňování bylo tak rychlé, že jsem okamžitě dobře viděl i za těchto zhoršených světelných podmínek. Jen co jsem zase vyšlapal na sluncem ozářenou část kopce, tak došlo k rychlému automatickému ztmavení skel. Řada cyklistů ocení i široké zorné pole, které brýle za jízdy poskytují.

uArknKp-miQXYKYxnJJeqyQwLuhulqNVkzgLdJZPCHNed5APEMtW8ZkJAjVNKIm197eohEz8_PaL4aHGYMBME-_HKkYfW8lRLecCM91EyZmmSGgsGh_xQAA42H4OJMSfThKIvZpNGxLionNIx25k5Bg5QCmAzDmUUZMG0sWDo7t8vm4G0LYdgqmfF6z4VA

Zbyněk Stavař, marketingový manažer

Navíc jsem si již po několika kilometrech všiml, že mi brýle velmi přesně obepínaly tvář, takže vůbec "neprofukovaly", a to ani když jsem pootočil hlavu do stran.

Samotný rám brýlí je napěchován technologickými vychytávkami: od pěnového odnímatelného potítka, které chrání oči a oční okolí od potu, přes nastavitelný nosník a polohovatelné stranice až po ventilační systém uvnitř obruby, který brání zamlžování.

Na závěr se musím pochlubit, že mi během jízdy má drahá polovička prozradila, že v těchto nových brýlích od ADIDAS Sport eyewear vypadám skutečně "cool", takže je mohu doporučit i všem sportovcům-estétům... .-)

ADIDAS Sport eyewear si můžete otestovat na těchto optikách:

Mladá Boleslav V. Klementa (326 324 461)

Liberec Pražská (485 101 663)

Plzeň Tesco (725 245 927)

Ostrava Zábřeh (597 499 881)

Praha Letňany (286 582 056)

České Budějovice IGY (389 015 905, 725 245 965)

Olomouc Olympia (585 310 308)

Brno Vaňkovka (543 256 063)

Praha OC Chodov (272 075 498)

Praha Palladium (224 815 252)

Změření zraku je první krok ke zdravým očím

Pečujte o svůj zrak a nechte si změřit zrak od našich profesionálů.

close

Wishlist