Sportovní brýle pro podporu běžeckého výkonu

Sportovní brýle pro podporu běžeckého výkonu

Odborníci se shodují, že brýle mohou mít zásadní vliv na běžecký výkon. Ideální brýle na sport totiž zlepšují kontrast a snižují oslnění, díky čemuž při běhu nejen lépe vidíte, ale také rychleji reagujete. V optikách najdete tyto sportovní brýle dioptrické i sluneční. Jaké jsou jejich vlastnosti a čím se liší od těch klasických?

 

 

Sportovní brýle nejen na běh

Co sport, to jiné podmínky. Běžce trápí pot stékající po tváři a ocení, když jim brýle pomohou rozlišit všechny překážky v cestě. Cyklistům se do očí může dostávat prach. Potěší je brýle umožňující vidět všechny detaily vozovky. Golfisté čelí písku, který se někdy uvolňuje při odpalu. Hodí se jim brýle, které nejen chrání, ale také dovolují rozlišovat detaily greenu. S výčtem aktivit a potřeb pro správné vidění můžeme pokračovat. Pokud sportujete, víte, co od brýlí a čoček očekáváte, zkušený optik vás však přesto nasměruje k těm, které budou pro váš sport optimální.

Čočky Oakley ze série Prizm™ filtrují vlnové délky světelného spektra a optimalizují vidění. Jsou navržené tak, aby odpovídaly zrakovým potřebám běžců i ostatních sportovců.

 

Výhody brýlí pro sportovce

Běžné brýle jsou skvělé pro každodenní nošení, k pravidelnému sportování se však nehodí. Nejsou vyrobené s ideálními ochrannými standardy a jejich skla ani rámy nemají ty správné vlastnosti. V čem jsou speciální brýle na sport jiné?

 

Kvalita vidění

Sportovní brýle jsou většinou vybaveny čočkami s menším zkreslením a vyšší ostrostí. Často mají také speciální povrchové úpravy umožňující lepší podání barev. Vidění s nimi je přesné, ostré a jasné, tudíž i cíl snáze na dosah.

 

Lehká konstrukce

Brýle na sport se většinou vyrábí z odolných patentovaných, ale zároveň lehkých materiálů, které jsou přilnavé a při nošení pohodlné. Jejich rámy jsou obvykle větší a širší, takže zůstávají na místě při jakémkoliv pohybu.

 

Oči v bezpečí

Výše zmíněná konstrukce je navržena tak, aby byla odolnější a oči ve spojení s kvalitními čočkami chránila před jakýmkoliv kontaktem. Sportovní brýle tak slouží jako spolehlivá ochrana nejen při pádech a nárazech.

 

Stop mlžení

Ke sportu patří zrychlený dech a pocení, sportovní brýle se ale nikdy nezamlží. Disponují buď čočkami se speciální povrchovou úpravou, anebo mají systém regulace proudění vzduchu, který mlžení potlačuje.

 

UVA a UVB ochrana

Především při venkovních aktivitách je zrak vystavován nebezpečnému slunečnímu záření. Speciálně tónované brýle umí paprsky odrážet a zrak chránit. Slouží tak jako výborný pomocník prevence očních onemocnění.

 

Možnost přizpůsobení

V nabídce jsou také modely nabízející tzv. ,,click system”. Ten umožňuje rychlou výměnu skel podle aktuálních světelných podmínek. Zaručují pak jasné vidění a ochranu v kteroukoli denní dobu.

 

 

Zaostřeno na běžecké sportovní brýle

Dobré běžecké brýle jsou lehké, odolné proti poškrábání, mají přiléhavá sedla a poskytují ochranu proti slunečnímu záření. A co je také důležité – když běháte, nepadají vám z tváře ani nekloužou po potu.

RUDY PROJECT Defender Pyombo

Jejich čočky se přizpůsobí jakémukoliv počasí a neomezují zorné pole. Mají tzv. bumpers - barevné gumové vsádky, které zaručují pohodlné nošení a dají se měnit.

Gloryfy G9

Brýle s nejlepšími optickými vlastnostmi vhodné na běh a cyklistiku. Výhodou je jejich 100% UVA/UVB filtr a stranice s gumovými částmi bránícími sklouznutí z obličeje.

Oakley Flak 2.0.

Velmi pružné a neobvykle robustní brýle jsou velmi lehké a pohodlné. Při běhu výborně drží na svém místě a oči chrání před slunečním zářením.

 

Vyšetření očí a správný výběr

Nákup brýlí se má opírat o důkladné zrakové vyšetření. Čím více informací poté optikovi poskytnete (typ sportu, světelné podmínky, osobní specifika atd.), tím lepší výběr brýlí uskutečníte. Rádi vám pomůžeme v každé z našich poboček. Brýle si přijďte vybrat kdykoliv v rámci otevírací doby, na oční vyšetření se potom můžete objednat on-line.

 

>> Objednat se k našim specialistům <<

 

Pokud máte jasno a chcete si sportovní brýle vybrat sami, navštivte náš e-shop.

 

>> Přejít do e-shopu <<

 

 

Změření zraku je první krok ke zdravým očím

Pečujte o svůj zrak a nechte si změřit zrak od našich profesionálů.

close

Wishlist