Filtr modrého světla ochrání váš zrak i zdraví

Filtr modrého světla ochrání váš zrak i zdraví

Věděli jste, že očím viditelné spektrum barev začíná u fialové a pokračuje přes modrou, zelenou, žlutou a oranžovou až k červené, takže barvy duhy. A některé barvy z tohoto spektra jsou našim očím příjemnější a jiné ne.

Modro-fialové světlo je součástí duhy a najdeme ho úplně všude, ve slunečním záření, v LED osvětlení, na displejích mobilních telefonů, počítačů i v televizi. Všichni, kteří nyní používají moderní zobrazovací technologie na denní bázi, ať už při práci, online vyučování nebo ve volném čase, jsou tomuto světlu vystaveni více, což může ovlivňovat jejich spánek i další biologické rytmy života. Modro-fialové světlo je totiž přirozeně nejvíce viditelné ráno a dopoledne a s postupujícím dnem se vytrácí a nastupují barvy z teplejšího spektra, které nás uklidňují a připravují na spánek. Je třeba myslet na ochranu očí resp. zdraví našich očí po celý den i při používání elektroniky.

Naši oční specialisté ve FOKUS doporučují používat při práci s elektronickými zařízeními brýle s modrým filtrem, které dokážou odrazit škodlivé části, ale propustí tu část modrého světla, která je pro naše tělo prospěšná. Ačkoliv zatím třeba nepotřebujete dioptrické brýle, tak si můžete koupit brýle s modrým filtrem i bez dioptrií (tzv. planky). Zeptejte se svého očního specialisty na brýle s modrým filtrem, vždy vám vybere tu nejlepší variantu, která bude vhodná jak pro vaše oči, tak i peněženku.

 

Prvním krokem k perfektnímu zraku je odborné vyšetření u našich očních specialistů na kterékoli pobočce FOKUS. Objednejte se ONLINE a vyberte si místo a čas, které Vám nejlépe vyhovuje.

 

Objednat vyšetření zraku

Změření zraku je první krok ke zdravým očím

Pečujte o svůj zrak a nechte si změřit zrak od našich profesionálů.

close

Wishlist