Cestování a kontaktní čočky? Žádný problém

Cestování a kontaktní čočky? Žádný problém

Kontaktní čočky poskytují jasné vidění, svobodu při aktivitách i přirozený vzhled bez brýlí. Při cestování mimo vaši komfortní zónu domova je však třeba dodržovat několik základních pravidel. Víte, jak správně cestovat s kontaktními čočkami?

 

Zda se rozhodnete pro víkend v Tatrách nebo návštěvu exotické destinace, prostředí, na které nejsme zvyklí, může způsobit mírné komplikace při péči o kontaktní čočky. Pokud si tedy nechcete výlet pokazit oční infekcí, poradíme vám, jak na to.

 

Základní manuál při péči o kontaktní čočky

Cestování a kontaktní čočky? Žádný problém | Fokus Oční optika

 

Cestování s sebou přináší výzvu, sbalit se "nalehko" a zároveň mít vše potřebné. Při kontaktních čočkách to platí dvojnásob. Pokud nosíte měsíční nebo 14denní kontaktní čočky, budete potřebovat roztok a pouzdro. Pokud používáte jednodenní kontaktní čočky, ujistěte se, že je máte dostatečné množství na celý váš výlet. Vaše zavazadla by tak vždy měla obsahovat náhradní čočky, cestovní roztok na kontaktní čočky, antibakteriální gel na ruce, malé zrcátko, oční kapky, sluneční brýle a rezervní dioptrické brýle.

 

Hygiena je základ

Výlet v přírodě či návštěva odlehlých kulturních památek - ne vždy máte ve své blízkosti komfort koupelny, a tak pravděpodobnost umýt si kvalitně ruce prudce klesá. Zanést si kontaktní čočkou do oka zánět je tak velmi pravděpodobné. Neocenitelným pomocníkem při cestování se stávají vlhčené dezinfekční ubrousky a antibakteriální pouzdra na kontaktní čočky, které obsahují ionty stříbra a spolehlivě ničí choroboplodné zárodky.

 

 

 

Dovolená bez starostí? Ano, s jednodenními čočkami

Žádné pouzdra, žádné roztoky, žádné opakované nasazování stejného páru kontaktních čoček do očí. Jednodenní kontaktní čočky jsou na cestování ideální volbou - ráno je nasadíte, večer vyhodíte. Jednoduše minimální starost, maximální užitek.

Změření zraku je první krok ke zdravým očím

Pečujte o svůj zrak a nechte si změřit zrak od našich profesionálů.

close

Wishlist