Aplikace, které chrání náš zrak i zdraví v době „onlinové“

Aplikace, které chrání náš zrak i zdraví v době „onlinové“

Zrak je jedním z našich nejdůležitějších smyslů, díky němu vnímáme světlo, barvy, tvary, ale i prostor a vzdálenosti a zprostředkuje nám až 80 % veškerých informací. Mnoho informací dnes hledáme hlavně prostřednictvím elektroniky, která může naše oči potrápit, používejte jednoduchá pravidla nebo aplikace, které vám pomůžou ochránit váš zrak.

Svůj zrak i své zdraví můžete chránit i při práci s počítačem nebo telefonem. S brýlemi s filtrem modrého světla budou vaše oči v bezpečí, filtrují škodlivé modré světlo a propouští to, které je pro naše zdraví a zdraví našich očí prospěšné. Pokud zatím nepotřebujete dioptrie, můžete si právě pro práci s elektronikou pořídit brýle s filtrem, ale bez dioptrií, tzv. planky.

Ať již pracujete z domova nebo ne, stejně trávíte spoustu času s vašimi elektronickými zařízeními. Pamatujte na to, že je potřeba ulevit vašim očím malou pauzou, nazvěme to pravidlem „20-6-20“, při kterém každých 20 minut zaměříte svůj zrak na předmět, který je od vás vzdálen asi 6 metrů, a to alespoň po dobu 20 vteřin. Můžete tím předejít únavě, bolestem hlavy, migréně, ale třeba i závažnějšímu poškození vašeho zraku.

Pokud nedokážete odhadnout čas na pauzu, můžete si nainstalovat některou z aplikací, která vás na ni upozorní. Na internetu jich naleznete celou řadu, jak aplikace na počítače, tak i na chytré mobilní telefony. Za všechny můžeme doporučit třeba SmartBreak nebo Time Out od Dejal.

Zkrátka v době „onlinové“ se bez programů a aplikací neobejde ani naše zdraví, chraňme si ho.

Najděte si online svého nejbližšího očního specialistu ve FOKUS a nechte si doporučit nejvýhodnější řešení brýlí s modrým filtrem. - https://fokusoptik.cz/pobocky/

close

Wishlist