Naše provozovny jsou i nadále otevřeny. Nosíme respirátory a pravidelně dezinfikujeme. Aktuální otevírací dobu najdete ZDE.

Aplikace, které chrání náš zrak i zdraví v době „onlinové“

Zrak je jedním z našich nejdůležitějších smyslů, díky němu vnímáme světlo, barvy, tvary, ale i prostor a vzdálenosti a zprostředkuje nám až 80 % veškerých informací. Mnoho informací dnes hledáme hlavně prostřednictvím elektroniky, která může naše oči potrápit, používejte jednoduchá pravidla nebo aplikace, které vám pomůžou ochránit váš zrak.

Svůj zrak i své zdraví můžete chránit i při práci s počítačem nebo telefonem. S brýlemi s filtrem modrého světla budou vaše oči v bezpečí, filtrují škodlivé modré světlo a propouští to, které je pro naše zdraví a zdraví našich očí prospěšné. Pokud zatím nepotřebujete dioptrie, můžete si právě pro práci s elektronikou pořídit brýle s filtrem, ale bez dioptrií, tzv. planky.

Ať již pracujete z domova nebo ne, stejně trávíte spoustu času s vašimi elektronickými zařízeními. Pamatujte na to, že je potřeba ulevit vašim očím malou pauzou, nazvěme to pravidlem „20-6-20“, při kterém každých 20 minut zaměříte svůj zrak na předmět, který je od vás vzdálen asi 6 metrů, a to alespoň po dobu 20 vteřin. Můžete tím předejít únavě, bolestem hlavy, migréně, ale třeba i závažnějšímu poškození vašeho zraku.

Pokud nedokážete odhadnout čas na pauzu, můžete si nainstalovat některou z aplikací, která vás na ni upozorní. Na internetu jich naleznete celou řadu, jak aplikace na počítače, tak i na chytré mobilní telefony. Za všechny můžeme doporučit třeba SmartBreak nebo Time Out od Dejal.

Zkrátka v době „onlinové“ se bez programů a aplikací neobejde ani naše zdraví, chraňme si ho.

Najděte si online svého nejbližšího očního specialistu ve FOKUS a nechte si doporučit nejvýhodnější řešení brýlí s modrým filtrem. – https://fokusoptik.cz/pobocky/

Odebírejte naše novinky

Dále by vás mohlo zajímat

Zrakopedie

Dioptrické brýle pro sportovce

Ve FOKUS se nám daří rozšiřovat nabídku pro všechny, kteří řeší potřebu lépe vidět. Nyní nově nabízíme špičkové modely sportovních brýlí, které splňují opravdu náročná…