Rodinný expert
na brýle a čočky

Ve FOKUS si zakládáme na odbornosti prověřené časem a na individuálním přístupu, díky němuž pro Vás najdeme ideální řešení.

A to vše pro to, jelikož na prvním místě jste Vy a Vaše rodina.

FOKUS v číslech

70

let zkušeností

160

poboček v 90 městech v Česku a na Slovensku

800

odborníků starajících
se o Váš zrak

200 000

spokojených zákazníků
za rok

130 mil. Kč

ušetřených zákazníkům na slevách za rok

Historie FOKUS

1948

První zmínka

Dnešní síť FOKUS datuje svoji existenci na trhu bývalé federální republiky, jakož i samostatného Slovenska již 70 let. Od té doby společnost buduje svoje zázemí a zaměstnává odborníky v oblasti oční optiky.

1991

Vzniká český FOKUS optik

Společnost FOKUS optik byla založena v roce 1991 jako ambiciózní podnikatelský plán v rámci privatizace poboček Státní oční optiky.

2009

Odborníci ve FOKUS oční optika

Spuštěním centrální zábrusnej dílny se zvýšila efektivita při zhotovování dioptrických brýlí. Odborníci, kteří vyráběli brýlové čočky pro celé Slovensko zůstaly v řadách FOKUS oční optika a jsou garantem té nejvyšší kvality.

 

2011

Věrnost se cení

Roku 2011 založila společnost FOKUS optik svůj věrnostní program v ČR (FOKUS Klub), který má v dnešní době více jak 140 000 členů, další přibývají, což svědčí o silné orientaci na zákazníka.

2015

Propojení Česka a Slovenska

V roce 2015 se spojuje FOKUS optik v České republice se slovenskou sítí FOKUS očná optika. Tímto propojením se znásobuje synergie mezi oběma trhy a prohlubuje sa porozumění potřebám zákazníků.

2017

SWITCH - privátní značka kontaktních čoček

Roku 2017 síť FOKUS optik uvedla na trh svoji vlastní značku kontaktních čoček SWITCH, které v sobě spojují vysokou kvalitu za rozumnou cenu a rychle si našly své příznivce.

2019

Pod křídly MiddleCap

Český FOKUS optik, stejně tak jako FOKUS očná optika sa stávají součástí etablované investiční a poradenské společnosti MiddleCap Group S.A. K odbornosti budované 70 letou praxí, sa tak přidává dravost, vize a zázemí silného vlastníka.

2020

Jednička na pomyslném česko-slovenském trhu

FOKUS je v současnosti největším subjektem v oboru oční optiky v ČR a SR s více jak 85 pobočkami v ČR a 70 v SR. Společně zaměstnávají více jak 800 kvalifikovaných zaměstnanců v takměř 90 městech.

S péčí o naše zákazníky to myslíme opravdu vážně a jsme vděční, že to vnímají i oni sami. Díky nim jsme získali roky ověřenou důvěru a velmi si jí vážíme. Děkujeme a slibujeme, že nezklameme!