Měření zraku

Abychom o váš zrak mohli pečovat tak, jak si zaslouží, potřebujeme znát jeho aktuální stav. Naši optometristé jsou pro vás ochotně k dispozici na všech pobočkách.

Jak budeme postupovat?

1

Úvodní konzultace

Probereme všechna vaše přání ohledně zraku, potřeby, zdravotní stav i to, zda užíváte léky, které by mohly ovlivnit vaše vidění. Zjistíme také, jestli jste dosud nosili brýle nebo čočky, případně jaké.
5 – 10 minut
2

Samotné měření

Přejdeme k jádru našeho setkání a prověříme váš zrak. Měření můžeme rozdělit na dvě části – přístrojové a ruční, jejichž spojením dojdeme k vašim objektivním dioptrickým hodnotám.
10 – 40 minut
3

Následné doporučení

Pomůžeme vám vybrat ideální brýle. Samozřejmě podle vašich potřeb a výsledků měření. Ukážeme vám rozdíly mezi brýlovými čočkami a případně poradíme, jaké lépe fungují u PC a jaké za volantem.
Individuální

Proč je prevence důležitá

Předcházejte problémům

Stejně jako většina z nás chodí pravidelně na preventivní prohlídky se zuby, vyplácí se věnovat pozornost i očím. K výraznějšímu poškození zraku nedochází, když včas odhalíme vady a onemocnění očí.

Dnešní doba = doba počítačová

Náš zrak je přetíženější než kdy dřív, protože hodiny koukáme do počítačů a mobilů. Abychom zamezili zhoršování zraku, oční únavě, zarudnudí nebo bolesti hlavy, je třeba o oči pečovat. A kvalitní péče začíná právě prevencí.

Mějte zrak pod kontrolou

Oči dostávají zabrat každý den. Zrak se navíc v průběhu let neustále vyvíjí. Pravidelné kontroly u optometristy nebo očního lékaře dávají jistotu a umožňují mít přehled, např. o očním pozadí nebo nitroočním tlaku.

Zaručujeme

Objednání za 5 minut
Pobočku za rohem
Špičkovou péči

Často kladené otázky

Jak často si musím měřit zrak?

Jestliže máte pocit, že je váš zrak zcela v pořádku, vyplatí se oční vyšetření absolvovat alespoň jednou za tři roky. Pokud již máte nějaké dioptrie stanovené, na prohlídku zraku se objednejte jednou ročně.

Kolik stojí měření očí?

Pokud následně dojde k uskutečnění zakázky, bude cena za službu ZDARMA. V opačném případě je služba zpoplatněna částkou 500 Kč.

Jak probíhá přístrojové měření očí?

Přístrojové měření slouží k objektivnímu přeměření a zjištění stavu očí. Naši optometristé při něm používají:

refraktometr,
pomocí něhož zjistí maximální dioptrické hodnoty vašich očí,
štěrbinovou lampu,
která slouží k bližšímu pohledu na oko (rohovku, čočku, sítnici) a oční okolí (spojivku, víčka a řasy).

Jak probíhá ruční měření očí?

Přístrojové měření je považováno za objektivní a ruční měření pak za subjektivní, které to přístrojové potvrzuje. Provádí se tzv. sklíčkováním, kdy jsou do testovací brýlové obruby vkládány korekční sady skel.

close

Wishlist