Měření zraku
Abychom o váš zrak mohli pečovat tak, jak si zaslouží, potřebujeme znát jeho aktuální stav. Naši optometristé jsou pro vás ochotně k dispozici na všech pobočkách.
Jak budeme postupovat?
Úvodní konzultace
Samotné měření
Následné doporučení
Proč je prevence důležitá
Předcházejte problémům
Stejně jako většina z nás chodí pravidelně na preventivní prohlídky se zuby, vyplácí se věnovat pozornost i očím. K výraznějšímu poškození zraku nedochází, když včas odhalíme vady a onemocnění očí.
Dnešní doba = doba počítačová
Náš zrak je přetíženější než kdy dřív, protože hodiny koukáme do počítačů a mobilů. Abychom zamezili zhoršování zraku, oční únavě, zarudnudí nebo bolesti hlavy, je třeba o oči pečovat. A kvalitní péče začíná právě prevencí.
Mějte zrak pod kontrolou
Oči dostávají zabrat každý den. Zrak se navíc v průběhu let neustále vyvíjí. Pravidelné kontroly u optometristy nebo očního lékaře dávají jistotu a umožňují mít přehled, např. o očním pozadí nebo nitroočním tlaku.
Často kladené otázky
Jak často si musím měřit zrak?
Jestliže máte pocit, že je váš zrak zcela v pořádku, vyplatí se oční vyšetření absolvovat alespoň jednou za tři roky. Pokud již máte nějaké dioptrie stanovené, na prohlídku zraku se objednejte jednou ročně.
Kolik stojí měření očí?
Pokud následně dojde k uskutečnění zakázky, bude cena za službu ZDARMA. V opačném případě je služba zpoplatněna částkou 500 Kč.
Jak probíhá přístrojové měření očí?
Přístrojové měření slouží k objektivnímu přeměření a zjištění stavu očí. Naši optometristé při něm používají:
refraktometr,
pomocí něhož zjistí maximální dioptrické hodnoty vašich očí,
štěrbinovou lampu,
která slouží k bližšímu pohledu na oko (rohovku, čočku, sítnici) a oční okolí (spojivku, víčka a řasy).
Jak probíhá ruční měření očí?
Přístrojové měření je považováno za objektivní a ruční měření pak za subjektivní, které to přístrojové potvrzuje. Provádí se tzv. sklíčkováním, kdy jsou do testovací brýlové obruby vkládány korekční sady skel.