Měření zraku

Abychom o váš zrak mohli pečovat tak, jak si zaslouží, potřebujeme znát jeho aktuální stav. Naši optometristé jsou pro vás ochotně k dispozici na všech pobočkách.

Jak budeme postupovat?

1

Úvodní konzultace

Probereme všechna vaše přání ohledně zraku, potřeby, zdravotní stav i to, zda užíváte léky, které by mohly ovlivnit vaše vidění. Zjistíme také, jestli jste dosud nosili brýle nebo čočky, případně jaké.
5 – 10 minut
2

Samotné měření

Přejdeme k jádru našeho setkání a prověříme váš zrak. Měření můžeme rozdělit na dvě části – přístrojové a ruční, jejichž spojením dojdeme k vašim objektivním dioptrickým hodnotám.
10 – 40 minut
3

Následné doporučení

Pomůžeme vám vybrat ideální brýle. Samozřejmě podle vašich potřeb a výsledků měření. Ukážeme vám rozdíly mezi brýlovými čočkami a případně poradíme, jaké lépe fungují u PC a jaké za volantem.
Individuální

Proč je prevence důležitá

Předcházejte problémům

Stejně jako většina z nás chodí pravidelně na preventivní prohlídky se zuby, vyplácí se věnovat pozornost i očím. K výraznějšímu poškození zraku nedochází, když včas odhalíme vady a onemocnění očí.

Dnešní doba = doba počítačová

Náš zrak je přetíženější než kdy dřív, protože hodiny koukáme do počítačů a mobilů. Abychom zamezili zhoršování zraku, oční únavě, zarudnudí nebo bolesti hlavy, je třeba o oči pečovat. A kvalitní péče začíná právě prevencí.

Mějte zrak pod kontrolou

Oči dostávají zabrat každý den. Zrak se navíc v průběhu let neustále vyvíjí. Pravidelné kontroly u optometristy nebo očního lékaře dávají jistotu a umožňují mít přehled, např. o očním pozadí nebo nitroočním tlaku.

Zaručujeme

Objednání za 5 minut
Pobočku za rohem
Špičkovou péči

Často kladené otázky

Jak často si musím měřit zrak?

Jestliže máte pocit, že je váš zrak zcela v pořádku, vyplatí se oční vyšetření absolvovat alespoň jednou za tři roky. Pokud již máte nějaké dioptrie stanovené, na prohlídku zraku se objednejte jednou ročně.

Kolik stojí měření očí?

Měření zraku je pro vás ve všech optikách FOKUS zcela zdarma.

Jak probíhá přístrojové měření očí?

Přístrojové měření slouží k objektivnímu přeměření a zjištění stavu očí. Naši optometristé při něm používají:

refraktometr,
pomocí něhož zjistí maximální dioptrické hodnoty vašich očí,
štěrbinovou lampu,
která slouží k bližšímu pohledu na oko (rohovku, čočku, sítnici) a oční okolí (spojivku, víčka a řasy).

Jak probíhá ruční měření očí?

Přístrojové měření je považováno za objektivní a ruční měření pak za subjektivní, které to přístrojové potvrzuje. Provádí se tzv. sklíčkováním, kdy jsou do testovací brýlové obruby vkládány korekční sady skel.

close

Wishlist