Aplikace kontaktních čoček

Chcete nosit kontaktní čočky? Nechte si vše vysvětlit a ukázat od našich specialistů. Získáte nejlepší péči a jistotu, že je vše správně.

Jak budeme postupovat?

1

Konzultace

Zjistíme, jak často chcete čočky nosit, po jak dlouhou dobu a při jakých příležitostech. Podíváme se na vaše aktuální brýle a probereme váš zdravotní stav.
5 – 10 minut
2

Měření

Prověříme váš zrak. Nejprve přístrojovým měřením a poté ručně ,,sklíčkováním”. Hodnoty převedeme na dioptrie kontaktních čoček, protože nejsou stejné jako u brýlí.
10 – 40 minut
3

Nasazení

Doporučíme typ čoček, které jsou pro vaše oči nejvhodnější a vysvětlíme principy nasazování, vyndávání, péče i hygieny. Poté vám pomůžeme s prvním nasazením a ověříme, jestli dioptrie sedí.
Individuální
4

Nákup

Sejdeme se znovu zhruba za týden, abyste si mohli v klidu vyzkoušet, jestli v čočkách dobře vidíte a cítíte se pohodlně. Vše zkontrolujeme a poté vám doporučíme vhodné prodejní balení.
10 – 20 minut

Proč si s kontaktními čočkami nechat pomoci?

Oko je velmi citlivé

Kontaktní čočky se nasazují na rohovku, což je choulostivá část oka. Proto by se k aplikaci čoček mělo přistupovat s maximální zodpovědností. Pokud kontaktní čočky zkoušíte poprvé, odborník vám pomůže se správným nasazením i péčí.

Oči nemusí čočky přijmout

Příjemný pocit při nošení není samozřejmost. Oko může zareagovat tak, že čočky bude nutné vyjmout. Proto každému zákazníkovi dáváme zkušební pár čoček, který je zahrnut v ceně aplikace.

Pozor na hygienu

K čemu je pouzdro na čočky? Na co se používá roztok? Jak se starat o vícedenní čočky? Abyste si do očí nezanesli bakterie, je dobré vědět, jak se o čočky starat. Optometrista vám s tím poradí.

Zaručujeme

Objednání za 5 minut
Pobočku za rohem
Špičkovou péči

Často kladené otázky

Jaké druhy kontaktních čoček existují?

Kontaktní čočky dělíme do tří skupin:

měkké – obsahují vodu, díky níž jsou pohodlné, přilnavé a prodyšné,
tvrdé – jedná se o předchůdce měkkých čoček, neobsahují vodu, ale i tak jsou komfortní,
barevné – jde o kosmetické kontaktní čočky, které mění barvu duhovky.

Podle doby možného nošení se dále dělí na čočky jednodenní, dvoutýdenní, měsíční, roční či s prodlouženým režimem.
Výběr kontaktních čoček je omezený parametry a snášenlivostí vašeho oka. Proto doporučujeme obrátit se na očního specialistu, nikoliv si jejich výběr a nošení „naordinovat“ sami.

Kolik stojí aplikace čoček?

V optikách FOKUS za první aplikaci kontaktních čoček o délce 60 – 90 minut zaplatíte 899 Kč. Cena zahrnuje zkušební pár čoček. Druhá aplikace kontaktních čoček trvá 45 minut a vyjde na 599 Kč.

Potřebuji brýle nebo čočky?

Rozhodnutí závisí na vašich osobních preferencích a potřebách. Obecně můžeme říci, že většina očních vad typu krátkozrakosti a dalekozrakosti umožňuje nošení brýlí i čoček.

Jak vybrat značku čoček?

Nákup kontaktních čoček se řídí řadou důležitých parametrů, jako je materiál, typ korekce, zakřivení vaší čočky, průměr, dioptrie a další vlastnosti. Současný trh nabízí nespočet značek, proto je odpověď na otázku výběru značky velmi individuální. Výše uvedené parametry doporučujeme zkonzultovat s optometristou a vhodnou značku zvolit na míru vašemu zraku.

close

Wishlist