Pomáháme dětem!

FOKUS optik pomáhá!

Od Roku 2015 spolupracujeme s neziskovou organizací DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s., která poskytuje komplexní pomoc dětem a mladým lidem vyrůstajícím v dětských domovech. Cílem této organizace je usnadnit dětem z dětských domovů úspěšné začlenění do společnosti po opuštění dětského domova.

Naše firma se  zapojila především do projektu Přál/a bych si… https://www.dejmedetemsanci.cz/s6/seznam-prani-deti.html . Kde si děti mimo jiné  přejí i nové dioptrické brýle. Bohužel v rámci  pobytu  v dětském domově a jeho omezeným prostředkům si děti nemohou dovolit kolikrát výběr dioptrických brýlí  dle svých představ. Musí se tedy spokojit jen  s brýlemi, které se dají pořídit za částku, kterou jim poskytne dětský domov. Tato částka ale kolikrát nestačí  na to, aby děti měly kvalitní brýle vyhovující dětským očím.

FOKUS optik se tak snaží těmto dětem pomoci a na svých pobočkách umožnit výběr brýlí takový, aby dětem vyhovoval nejen po stránce zdravotní pomůcky, ale i po stránce designu.  A především aby se v nich děti cítily dobře!

V roce 2015 jsme podpořili 7 dětí, které si do našich prodejen přišly vybrat nové dioptrické brýle! V tomto roce pokračuje naše podpora tímto směrem také a už v dubnu si vybíraly další děti své nové brýle.

Vážíme si toho, že můžeme být součástí podpory dětem!