První aplikaci kontaktních čoček nechejte odborníkům

Svůj zrak musí člověk velmi opatrovat. Ne nadarmo se říká, že je to jeden z nejdůležitějších smyslů. Pokud zvolíme korekci zraku formou kontaktních čoček, musíme věnovat maximální pozornost jejich správné aplikaci. Proto je dobré vyhledat pomoc odborníka, který nám správný postup vysvětlí.

Proč je odborná aplikace kontaktních čoček tak důležitá?

Při aplikaci čoček se dotýkáme velmi citlivých částí oka, a proto je důležité přistoupit k tomuto úkonu s maximální zodpovědností. Naši specialisté mají za sebou řadu odborných školení, nemusíte se tedy obávat žádných nežádoucích komplikací. Každý zákazník je pro nás jedinečný, proto je mu při návštěvě věnován dostatečný časový prostor, aby si mohl nechat vysvětlit všechny důležité detaily.

Co čekat od odborné aplikace kontaktních čoček?

Nasazením a následným vyndáním čoček pod odborným dohledem našich očních lékařů nebo optometristů předcházíte jakýmkoli komplikacím. Každý klient má své specifické požadavky a dotazy, proto se snažíme přistupovat ke všem individuálně na základě následujících faktorů:

Zdravotní faktor – kontrola zraku, kondice očí, slzného filmu apod.

Reakční faktor – nastavení správné dioptrie pro kontaktní čočky

Funkční faktor – výběr správného typu kontaktních čoček

 

Kromě velmi přesného stanovení dioptrií a kontroly celkového zdravotního stavu očí na moderních oftalmologických zařízeních je neméně důležitá správná instruktáž, jak se o kontaktní čočky správně starat, jak s nimi manipulovat a jak si je co nejbezpečněji nasadit a vytáhnout z očí.

Fakt, že oko přijme aplikovanou kontaktní čočku, nemusí být vždy jednoznačný. Může se stát, že oko zareaguje tak, že bude zapotřebí kontaktní čočky vytáhnout. Proto je u nás standardem poskytnout zákazníkovi jeden zkušební pár, který je zahrnut v ceně aplikace. Po absolvování odborné instruktáže ví klient o nošení kontaktních čoček vše potřebné a může si pak už jen vychutnávat pohled na svět z ostřejší perspektivy. 

Jak přesně probíhá odborná aplikace kontaktních čoček?

První aplikace si vyžádá víc času. Doporučujeme vyčlenit si alespoň 60 minut. Naši specialisté stanoví základní anamnézu, aby mohli vyloučit problémové faktory, jako je například alergie, nevyhovující zdravotní stav, probíhající medikace, léčba apod. Na moderních zařízeních poté stanoví přesné dioptrie a zkontrolují slzný film. Jakmile jsou tyto faktory známy, přichází na řadu výběr optimálního typu kontaktních čoček vzhledem k:

 

Materiálu – propustnost kyslíku / obsah vody v čočce

Designu – jednoohniskové / tórické / multifokální apod.

Po výběru správného typu následuje podrobná instruktáž. Naši specialisté krok za krokem vysvětlí klientům postup správného nasazení kontaktních čoček od manipulace, samotné aplikace, vytáhnutí, až po vhodné skladování a péči o čočky. V rámci instruktáže pracuje optometrista se zkušebním párem, který je v ceně aplikace. Je zapotřebí, aby tento zkušební pár měl klient na očích minimálně 20 minut, aby byly správně vyhodnoceny subjektivní pocity a vyloučena případná alergická reakce.

Po uplynutí této doby se hodnotí vizuální comfort, stabilní poloha čočky na oku a pocitový komfort, kdy by čočka neměla oko dráždit ani v něm nijak překážet.

Služba první aplikace je na vybraných pobočkách dostupná za cenu ….. Kč.

Svůj termín si můžete dohodnout osobně na pobočce, telefonicky nebo mailem.

POZOR!

Pro Váš maximální comfort jsme spustili službu ONLINE REZERVACE TERMÍNU. Na odbornou aplikaci čoček se tedy teď můžete objednat z pohodlí domova. Stačí si jen vybrat vhodný termín a místo dle Vašich preferencí.