Nosíte brýle a bojujete s prudkým jarním sluncem? Máme pro vás elegantní řešení!

Jaro je nádherné období roku, které má většina z nás vůbec nejraději. Ovšem abychom prožili jarní měsíce skutečně v pohodě, měli bychom se kromě celkové očisty organismu věnovat také tomu, jak správně chránit náš zrak před ostrým jarním sluncem.

Pro většinu z nás jsou dnes již sluneční brýle naprostou samozřejmostí, a to nejenom v jarních a letních měsících. UV záření totiž ohrožuje naše oči prakticky po celý rok. I krátkodobé působení UV paprsků může způsobit bolestivé podráždění očí a jejich zarudlost. Dlouhodobé působení UV záření pak již může i velmi vážně poškodit váš zrak.

Problém nastává, pokud nosíte dioptrické brýle – jak se v tomto případě bránit před ostrými jarními paprsky slunce? Jednou z možností je pořídit si nové tzv. samozabarvovací brýle. Ty jsou totiž vybaveny jednou unikátní funkcí: dokáží relativně velmi rychle reagovat na UV záření.

Například když vyjdete z místnosti na prudké slunce, tak se tyto brýle zabarví až do úrovně slunečních za necelých 30 sekund. Intenzita zabarvení je závislá na okolních podmínkách, brýlové čočky propustí vždy jen takové množství světla, které umožňuje naprosto pohodlné vidění.

Řidiči automobilů by ovšem měli využívat speciální variantu samozabarvovacích brýlových čoček. U tohoto typu dochází k potřebnému zabarvení i uvnitř auta, což klasické samozabarvovací brýle neumožňují.

Velmi elegantním řešením ochrany zraku před ostrým sluncem jsou dioptrické brýle s magnetickým předvěsem. Svým designem kopíruje tvar dioptrických brýlí a dokonale tak splyne s obrubou. „Tento systém v mžiku udělá z vašich čirých dioptrických brýlí sluneční. Navíc se v magnetickém předvěsu dají individuálně zabrousit jakákoliv sluneční skla, třeba zrcadlová, případně polarizační, která jsou ideální pro řidiče,“ říká odborný konzultant Bc. David Friedman z Fokus optik, největší tuzemské sítě očních optik.

Nejrychlejší možností, jak i nadále nosit vlastní dioptrické brýle a zároveň se chránit před UV zářením, je pořídit si samostatné univerzální sluneční klipy, jež se snadno předsadí před brýle. Výhodou je v tomto případě rychlé použití na různé dioptrické brýle, které používáte, ovšem za cenu nižší elegance.

“Síť očních optik Fokus optik nabízí v současnosti nejširší výběr brýlových obrub a druhů brýlových skel v 90 pobočkách po celé České republice. Jako tradiční česká společnost disponujeme moderním technologickým zázemím, přičemž provádíme zabroušení čoček a kompletaci obrub přímo v naší pražské centrále. Zákazník si tak u nás vybere nejenom ty nejvhodnější brýle, ale díky tomu, že jsme český výrobce, můžeme poskytnout každému i rychlé individuální řešení,” říká Petr Novotný, provozní ředitel Fokus optik.